Logo
BIP

Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego

22. Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego

22. Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego przeszła do historii. W tym roku było kolorowo, różnorodnie i gwarnie. Pogoda na szczęście dopisała i przez 3 dni trwania imprezy zanotowano rekord frekwencji. Ponad 11 tys. osób wzięło udział w Wystawie w roli odwiedzających.
22. edycja była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. 
Oficjalnego otwarcia Wystawy dokonał w piątkowe popołudnie Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak wraz z Kierownikiem Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik – Małgorzatą Halek – Malinowską. 
Jak co roku w imprezie brało udział wielu wystawców z Polski, Ukrainy, Słowacji, Republiki Czeskiej i po raz pierwszy z Afryki, a dokładnie z Senegalu. Około 300 rzemieślników i twórców ludowych prezentowało wyroby ceramiczne, rzeźbę, malarstwo haft, biżuterię, metaloplastykę i wiele innych ciekawych i oryginalnych wyrobów. Wystawę odwiedziła rekordowa ilośc osób, ponad 11 tys., a wiemy to dzięki zainstalowanemu urządzeniu, które liczyło każdego kto przekroczył bramę wejściową na teren wystawowy. 
Po raz pierwszy zorganizowano aleję pszczół i miodów, gdzie oprócz wyrobów pszczelich wystawcy z całej Polski prezentowali akcesoria, urządzenia oraz produkty wykorzystywane w pszczelarstwie. Nadleśnictwo Międzylesie na sobotnim pokazie przedstawiło proces wykonania barci kłodowej, przy okazji promując ideę powrotu pszczół do polskich lasów. W niedzielę w kinie „Diana” w Prudniku odbyła się konferencja poświęcona pszczelarstwu. 
Całość imprezy wzbogacona była programem artystycznym, w którym  zaprezentowali się soliści, zespoły muzyczne i taneczne m.in.  Prudnicka Orkiestra Dęta, Prudnicki Ośrodek Kultury, Państwowa Szkoła Muzyczna z Prudnika, Gminne Centrum Kultury z Białej oraz zespół Dąbrowianki. Na scenie plenerowej czas umilał wystawcom i odwiedzającym zespół Rytm oraz Dawid Brzozowski. 
Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, były dmuchańce, słodkości, możliwość przejażdżki konnej. Zagroda z Dębowca zaprezentowała sympatyczne zwierzęta – alpaki oraz produkty, które wykonuje się z pozyskanej wełny zwierząt. Dodatkowo w hali, organizatorzy zadbali o kącik zabaw dla najmłodszych. Agata Wilczek w sobotę i niedzielę prowadziła warsztaty z rękodzieła artystycznego z myślą głównie o najmłodszych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, natomiast Olga Fomichova z Ukrainy na swoim stoisku prowadziła warsztaty z haftu koralikowego.
Nie zabrakło kuchni regionalnej, która prezentowana była przez sołectwa z Łąki Prudnickiej, Wierzbca oraz OSP Moszczanka. Na wystawie zagościła również kuchnia wschodnia z oryginalnymi i mało znanymi w tej części Polski produktami, były też obwarzanki, lody, gofry, oscypki, sery oraz tradycyjna pajda chleba ze smalcem.
Rekordowy był również asortyment oferowany przez stoiska ogrodowe, gdzie wystawcy prezentowali nie tylko rośliny ozdobne, ale również meble ogrodowe oraz fontanny.
Nasze miasto odwiedziły delegacje z miast partnerskich i zaprzyjaźnionych z Krnova, Bruntala oraz Nadwirnej, które również prezentowały produkty i walory turystyczne na swoich stoiskach.
W niedzielę podczas uroczystego zamknięcia Wystawy podsumowano konkursy, a nagrody wręczył wiceburmistrz Jarosław Szóstka oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Alicja Isalska.

Konkurs na Najlepszą Potrawę Regionalną
Kategoria "Dania gotowe'':
I miejsce : Dominik Uliczka za pierogi z kaczką
Wyróżnienie: Wiesław Pytel za żurek złoty oraz Jakub Gajek za galantynę z jabłkami.
Kategoria "Wyroby piekarnicze i cukiernicze''
I miejsce: Romana Klubowicz za tort makowy z jabłkami.
Kategoria: "Napoje alkoholowe i bezalkoholowe''
I miejsce: Natalia Iżyk za podpiwek z Podhajczyk.

Konkurs na Najciekawsze Stoisko Wystawowe
I miejsce: Grzegorz Korzeniec – stoisko „Dzwięk ziemi i przestrzeni”
Wyróżnienie: Magdalena Sobocińska – stoisko „Dzika fastryga”
Wyróżnienie: Grzegorz Sołtyszewski – stoisko prezentujące ceramikę.

22. Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko – Czeskiego odbyła się pod patronatem honorowym Ambasadora Republiki Czeskiej w Warszawie, Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie oraz Marszałka Województwa Opolskiego. Patronat medialny nad Wystawą sprawowali: Telewizja Polska S.A. Oddział w Opolu, Radia Opole S.A., Nowa Trybuna Opolska, Prudnicki Telewizyjny Kurier Informacyjny - TV Pogranicza, Tygodnik Prudnicki, Gazeta Prudnik 24, Tygodnik Krapkowicki i Tygodnik Ziemi Opolskiej.
Organizatorem Wystawy była Gmina Prudnik - Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik.
Organizację Wystawy wsparli: Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania w Prudniku, prudnickie szkoły, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Prudniku, Prudnicki Ośrodek Kultury, Straż Miejska w Prudniku, Zakład Usług Komunalnych w Prudniku, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Prudniku, Urząd Miejski w Prudniku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku.
Dziękując Wystawcom i Odwiedzającym za tak liczny udział, a instytucjom za wsparcie organizacyjne przedsięwzięcia, już dziś zapraszamy na kolejną 23. Wystawę Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko – Czeskiego, która odbędzie się w przyszłym roku na początku czerwca.

Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik

Weż udział w 22. Wystawie Twórców Ludowych
Jesteś twórcą ludowym ? rękodzielnikiem ? zajmujesz się rzemiosłem artystycznym ? Chcesz pokazać swoje wyroby ?
Weź udział w 22. Wystawie Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego, która odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2019 roku na hali sportowej OSiR, przy ul. Łuczniczej 1 w Prudniku!

Wystawa jest trzydniową prezentacją  rękodzieła i rzemiosła artystycznego - malarstwa, rzeźby, garncarstwa, metaloplastyki, koronkarstwa, haftu, biżuterii i wielu innych.
Wielu odwiedzających, nowe kontakty, wyjątkowa atmosfera. Konkursy na „Najciekawsze Stoisko Wystawowe” oraz „Najlepszą Potrawę Regionalną”, prezentacja kuchni regionalnej oraz krajów europejskich reprezentowanych przez miasta partnerskie Prudnika.

Corocznie organizowana pod patronatem honorowy Ambasadora Republiki Czeskiej w Warszawie, Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie oraz Marszałka Województwa Opolskiego, a także patronatem medialnym TVP S.A. Oddział w Opolu, Radia Opole S.A., Nowej Trybuny Opolskiej, Prudnickiego Telewizyjnego Kuriera Informacyjnego - TV Pogranicza, Tygodnika Prudnickiego, Gazety Prudnik 24, Tygodnika Krapkowickiego i Tygodnika Ziemi Opolskiej.

Karta zgłoszeniowa do pobrania:

karta_zgloszeniowa.doc

karta_zgloszeniowa.pdf

Regulamin Wystawy:

Regulamin_Wystawy.PDF_1.pdf

Regulaminy Konkursów, karta zgłoszeniowa:

Regulaminy_konkursow.PDF_1.pdf

Szczegółowych informacji udziela:
Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik
48-200 Prudnik, Rynek 1 /Ratusz/
tel. +48 77 4376655, fax. +4877 4387303
e-mail: promocja@prudnik.pl

W tym roku impreza jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice.

Obraz:

 

Obraz:

Zakończyła się 21. Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego. Jak co roku w imprezie brało udział wielu wystawców z Polski, Ukrainy, Niemiec, Słowacji i Republiki Czeskiej. Około 300 rzemieślników i twórców ludowych prezentowało wyroby ceramiczne, rzeźbę, malarstwo haft, biżuterię, metaloplastykę i wiele innych. Nie zabrakło kuchni regionalnej oraz stoisk oferujących asortyment ogrodowy. Agata Wilczek prowadziła warsztaty z rękodzieła artystycznego, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, natomiast Olga Fomichova na swoim stoisku prezentowała warsztaty z haftu koralikowego.
Całość imprezy wzbogacona była programem artystycznym, w którym  zaprezentowały się zespoły muzyczne i taneczne z  Prudnickiego Ośrodka Kultury, prudnicka orkiestra dęta, Roman Sadruk z Nadwirnej prezentujący muzykę huculską, Zespół Pieśni i Tańca Komorno, Dawid Brzozowski oraz prudnicki Zespół Bukszpan Zielony. Na scenie plenerowej czas umilał wystawcom i odwiedzającym zespół Krnovanka oraz Dechový soubor Bruntálu prezentując czeską muzykę. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, były dmuchańce, słodkości, możliwość przejażdżki konnej, a w hali, po raz pierwszy zorganizowany został kącik dla najmłodszych, gdzie m.in. każde dziecko darmowo mogło skorzystać z malowania twarzy. 
Nasze miasto odwiedziły delegacje z miast partnerskich i zaprzyjaźnionych z Krnova, Bruntala, Nadwirnej, Northeim. Po raz pierwszy Prudnik odwiedziła francuska delegacja z Tourlaville, partnerskiego miasta Northeim, natomiast polską sieć miast Cittaslow reprezentował jej koordynator Artur Wrochna.


Tradycyjnie, podczas wystawy odbyły się konkursy:

Konkurs na Najlepszą Potrawę Regionalną

Kategoria "Dania gotowe'':
I miejsce  Irena Jasińska
Wyróżnienie Dominik Uliczka

Kategoria "Wyroby piekarnicze i cukiernicze''
I miejsce Pola Blak
Wyróżnienie: Elżbieta Rinke

Kategoria: "Napoje alkoholowe i bezalkoholowe''
I miejsce Romana Klubowicz
Wyróżnienie Jadwiga Ryś

Konkurs na Najlepsze Stoisko Wystawowe
I miejsce Justyna Wolna
wyróżnienie Lenka Hudeckova
wyróżnienie Janusz Marzec


21. Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko – Czeskiego odbyła się pod patronatem honorowym Ambasadora Republiki Czeskiej w Warszawie, Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie oraz Marszałka Województwa Opolskiego. Patronat medialny nad Wystawą sprawowali: Nowa Trybuna Opolska, Radio Opole, TVP  Opole, Prudnicki Telewizyjny Kurier Informacyjny, Tygodnik Prudnicki, Gazeta Prudnik24, Tygodnik Krapkowicki, Tygodnik Ziemi Opolskiej.

Organizatorem Wystawy była Gmina Prudnik - Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik.
Organizację Wystawy wsparli: Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania w Prudniku, prudnickie szkoły, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Prudniku, Prudnicki Ośrodek Kultury, Straż Miejska w Prudniku, Zakład Usług Komunalnych w Prudniku, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Prudniku, Urząd Miejski w Prudniku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku.

Dziękując Wystawcom i Odwiedzającym za tak liczny udział, a instytucjom za wsparcie organizacyjne przedsięwzięcia, już dziś zapraszamy na kolejną 22. Wystawę Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko – Czeskiego, która odbędzie się w przyszłym roku na początku czerwca.


 

Prudnik zaprasza  do udziału w 21. Wystawie Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego, która odbędzie się w Prudniku (hala OSiR - ul. Łucznicza) w dniach 01 - 03.06.2018 r.

Wystawa jest trzydniową prezentacją  rękodzieła i rzemiosła artystycznego - malarstwa, rzeźby, garncarstwa, metaloplastyki, koronkarstwa, haftu, biżuterii i wielu innych. Wielu odwiedzających, nowe kontakty, wyjątkowa atmosfera. Konkursy na „Najciekawsze Stoisko Wystawowe” oraz o tytuł „Najlepszej Potrawy Regionalnej”, prezentacja kuchni regionalnej oraz krajów europejskich reprezentowanych przez miasta partnerskie Prudnika.

Obraz:

Corocznie organizowana pod patronatem honorowy Ambasadora Republiki Czeskiej w Warszawie, Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie oraz Marszałka Województwa Opolskiego, a także patronatem medialnym TVP S.A. Oddział w Opolu, Radia Opole S.A., Nowej Trybuny Opolskiej, Prudnickiego Telewizyjnego Kuriera Informacyjnego - TV Pogranicza, Tygodnika Prudnickiego, Gazety Prudnik 24, Tygodnika Krapkowickiego i Tygodnika Ziemi Opolskiej.

Szczegółowych informacji udziela:
Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik
48-200 Prudnik, Rynek 1 /Ratusz/
tel. +48 77 4376655, fax. +4877 4387303
e-mail: promocja@prudnik.pl

Poniżej karty zgłoszeniowe do pobrania.
Karta_zgloszenia_3.pdf
Karta_zgloszenia_5.docx

Karta_uczestnictwa_w_konkursie_Najlepsza_potrawa_r.docx

Regulamin 21. Wystawy Twórców Ludowych i Rzemiosła Artytyscznego Pogranicza Polsko - Czeskiego
REGULAMIN_Wystawa_2018.pdf

Regulamin konkursów
Regulamin_konkursu_Najciekawsze_stoisko_wystawowe.pdf
Regulamin-konkursu-Najlepsza-potrawa-regionalna_1.pdf

 

 

Za nami jubileuszowa 20. Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko – Czeskiego

Wystawa jest jedną z największych imprez gminnych, gromadzących corocznie blisko trzystu rękodzielników i rzemieślników. W tym roku w imprezie brali udział wystawcy nie tylko z Polski, ale także z Republiki Czerskiej. Wystawcy prezentowali ceramikę, metaloplastykę, rzeźbę, malarstwo, haft, koronkę, decoupage, biżuterię. Nie zabrakło stoisk z kuchnią regionalną. Prezentacje Wystawców wzbogacał program artystyczny Prudnickiego Ośrodka Kultury oraz zespołów muzycznych: Koksiarze, Zespół Pieśni i Tańca Komorno, Długomiłowiczanki oraz Lewiniacy. Agata Wilczek prowadziła warsztaty z malowanie na szkle, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zaprezentowały się także miasta partnerskie i zaprzyjaźnione z Prudnikiem: Krnov, Bruntal (Republika Czeska), Northeim (Niemcy) oraz Nadwirna (Ukraina). Po raz pierwszy na Wystawie promowała się Polska Sieć Miast Cittaslow do, której Prudnik należy od 2015 r.

W związku z jubileuszem Wystawy w piątek w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta gala, na której podsumowano 20 lat Wystawy Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko - Czeskiego. Uhonorowano wystawców, którzy uczestniczyli w naszej imprezie najdłużej oraz osoby, które przyczyniły się do  powstania i organizacji imprezy, znanej dziś w całej Polsce. 

Prudnicka Wystawa Twórców Ludowych, która w swej nazwie nawiązuje do partnerstwa polsko – czeskiego, była okazją do świętowania 15 – lat współpracy miast Prudnika i Krnova. Uhonorowano osoby, które zasłużyły się w zacieśnianiu wzajemnych kontaktów oraz odnowiono akt porozumienia.  

O godz. 16:00 w hali OSiR nastąpiło oficjalne otwarcie 20. Wystawy, a na uczestników czekała niespodzianka w postaci jubileuszowego tortu.

Tradycyjnie odbyły się konkursy na Najlepszą Potrawę Regionalną i Najciekawsze Stoisko Wystawowe. Ich laureatami zostali:

Konkurs na "Najciekawsze Stoisko Wystawowe":

I miejsce – COCO CERAMIC Jakub Sadanowicz (Moszna)

Wyróżnienie – Intarsja Klementyna i Georg Zabloccy (Korfantów)

Wyróżnienie – Filcowe anioły Małgorzata Smaź - Chyc (Lewin Kłodzki)

Konkurs na "Najlepsza Potrawę Regionalną":

I.Wyroby Piekarnicze i Cukiernicze – I miejsce – Patrycja Lenart i Sylwia Wistuba z Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku za tort Kinder

Wyróżnienie – Małgorzata Kotlińska – Stowarzyszenie Odnowy Wsi Szybowice Szybowiak za rogaliki marchewkowe

II.Dania Gotowe – I miejsce – Kamil Tabaszewski z Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku za królika w sosie śmietanowym z kluseczkami szpinakowymi

Wyróżnienie – Irena Jasieńska za tort wytrawny – gryczany

 III.Napoje Alkoholowe i Bezalkoholowe – I miejsce – Renata Polok Związek Śląskich Kobiet Wiejskich Dobieszowice za nalewk1) z czerwonej porzeczki

Wyróżnienie – Paweł Mazur Dary Natury za upojną aronię

20. Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko – Czeskiego odbyła się pod patronatem honorowym Ambasadora Republiki Czeskiej w Warszawie, Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie oraz Marszałka Województwa Opolskiego.

Patronat medialny nad Wystawą sprawowali: Nowa Trybuna Opolska, Radio Opole, TVP  Opole, Prudnicki Telewizyjny Kurier Informacyjny, Tygodnik Prudnicki, Gazeta Prudnik24, Tygodnik Krapkowicki, Tygodnik Ziemi Opolskiej.

Organizatorem Wystawy była Gmina Prudnik - Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik.

Organizację Wystawy wsparli: Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania w Prudniku, prudnickie szkoły, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Prudniku, Prudnicki Ośrodek Kultury, Straż Miejska w Prudniku, Zakład Usług Komunalnych w Prudniku, Zarząd Budynków Komunalnych w Prudniku, Urząd Miejski w Prudniku oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku, Komenda Powiatowej Policji w Prudniku i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Prudniku.

Dziękując Wystawcom i Odwiedzającym za tak liczny udział, a instytucjom za wsparcie organizacyjne przedsięwzięcia, już dziś zapraszamy na kolejną 21. Wystawę Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko – Czeskiego, która odbędzie się w przyszłym roku na początku czerwca.

fot. Marek Doskocz 


Za nami 19. Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko – Czeskiego. Jedna z największych imprez gminnych, gromadząca corocznie blisko trzystu rękodzielników i rzemieślników.

W tym roku, dzięki staraniom Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik nasza impreza otrzymała współfinansowanie z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich  w ramach Schematu II Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W dniach od 3 do 5 czerwca gościliśmy w Prudniku ceramików, metaloplastyków i rzeźbiarzy. Ekspozycje prezentowały malarstwo, haft, koronkę, decoupage, biżuterię. Nie zabrakło stoisk z kuchnią regionalną.

Prezentacje Wystawców wzbogacał program artystyczny Prudnickiego Ośrodka Kultury oraz zespołów folklorystycznych: Dobrzenianki, Walczanki, Fantazja oraz Krzanowiczanki. Na scenie zaprezentował się również zespół tańca orientalnego Dambra z Republiki Czeskiej. Na stoisku Muzeum Ziemi Prudnickiej odbyły się warsztaty pisankarskie oraz tkactwa ręcznego. Odwiedzający Wystawę mieli także okazję posłuchać muzyki huculskiej w wykonaniu Romana Sadruka z Nadwirnej (ukraińskie miasto partnerskie Prudnika) oraz prezentacji artystycznej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Prudniku. Na Wystawie zaprezentowały się także miasta partnerskie i zaprzyjaźnione z Prudnikiem. Z  Republiki Czeskiej był to Karniów wraz z Brutalem, a z Niemiec Northeim.

Tradycyjnie odbyły się konkursy na Najlepszą Potrawę Regionalną i Najciekawsze Stoisko Wystawowe. Ich laureatami zostali:

Konkurs na "Najciekawsze Stoisko Wystawowe":

I miejsce – Beata Mokiejewska - Rogasik (Kędzierzyn - Koźle)

Wyróżnienie – Pracowania Ceramiczne Ogrody Dorota Białek (Węgry)

Wyróżnienie – Klementyna i Gorg Zabloccy - Sztuka Układania Forniery (Kłodzko)

Konkurs na "Najlepsza Potrawę Regionalną":

I.Wyroby Piekarnicze i CukierniczeI miejsce – Maria Mazur za Sernik Marysieńki z dynią.

Wyróżnienie – Paweł Mazur za koknfiturę z owocu czarnego bzu.

II.Dania GotoweI miejsce – Maria Żmija - Glombik za schab suszony w ziołach

Wyróżnienie – Irena Jasińska za pierś kacza z chutneyem jabłkowo - żurawinowym

III.Napoje Alkoholowe i BezalkoholoweI miejsce – Julia Białas za korzenną nalewę dyniową

19. Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko – Czeskiego odbyła się pod patronatem honorowym Ambasadora Republiki Czeskiej w Warszawie, Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie oraz Marszałka Województwa Opolskiego.

Patronat medialny nad Wystawą sprawowali: Nowa Trybuna Opolska, Radio Opole, TVP  Opole, Prudnicki Telewizyjny Kurier Informacyjny, Tygodnik Prudnicki, Gazeta Prudnik24.

Organizatorem Wystawy była Gmina Prudnik.

Koordynatorem realizacji działań związanych z organizacją Wystawy była Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik.

Organizację Wystawy wsparli: Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania w Prudniku, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Prudniku, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Prudniku, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Prudniku, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Prudniku, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Prudniku, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Prudniku, Prudnicki Ośrodek Kultury, Straż Miejska w Prudniku, Zakład Usług Komunalnych w Prudniku, Zarząd Budynków Komunalnych w Prudniku, Urząd Miejski w Prudniku oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku, Komenda Powiatowej Policji w Prudniku i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Prudniku.

Dziękując Wystawcom i Odwiedzającym za tak liczny udział, a instytucjom za wsparcie organizacyjne przedsięwzięcia, już dziś zapraszam na jubileuszową 20. Wystawę Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko – Czeskiego, która odbędzie się w przyszłym roku na początku czerwca.

fot. Marek Doskocz

 

Zapisz swój e-mail do darmowego newslettera

Raz w tygodniu, wyślemy do Ciebie informację o nadchodzących wydarzeniach


Zapisz się

Opis usługi znajdziesz w naszym regulaminie.

Nasi partnerzy

Herb
Herb
Herb
Herb
Herb
Herb