Logo
BIP

Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”

IV edycja naszego rajdu odbędzie się 27 kwietnia (sobota po świętach).

Otwarcie sezonu rowerowego w gminie Prudnik

Start: Park Miejski w Prudniku
Meta: sanktuarium św. Józefa w Prudniku - Lesie (błonia klasztorne).

Na mecie piknik z ogniskiem, grochówka z pajdą chleba, gry, zabawy, darmowe publikacje turystyczne, w tym nowa mapa rowerowa pogranicza polsko - czeskiego.

Trasa: 20 km
Przebieg: Prudnik – Jasiona – Skrzypiec – Trzebina – Bartultovice (CZ) – Rozdroże pod Trzebiną – sanktuarium św. Józefa

Obraz:

Profil trasy

Obraz:

 

 

 

 

 

 

Tak było w 2018 r.

W sobotę 14 kwietnia odbył się III Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”. Rajd oficjalnie otwierał sezon rowerowy w naszej gminie, jak również miał na celu promocję walorów turystycznych Ziemi Prudnickiej oraz popularyzację turystyki rowerowej. Od kilku dni mieliśmy piękną, słoneczną pogodę, dzięki temu na starcie pojawiła się rekordowa ilość, ponad 90 osób. Dzięki tak dużej frekwencji nasz dotychczas kameralny rajd przeobraził się w największą turystyczną imprezę rowerową w Gminie Prudnik. Gościem specjalnym, a jednocześnie uczestnikiem rajdu był nasz mistrz Franciszek Surmiński. Na stracie przy altanie w parku miejskim zgromadzili się rowerzyści nie tylko z Prudnika z burmistrzem Franciszkiem Fejdychem na czele, ale również Głuchołaz, Białej, Krapkowic, Nysy, Kędzierzyna – Koźla i nawet z Rybnika. Były to często całe rodziny, seniorzy jak również kluby kolarskiego. Oprócz materiałów promocyjnych na mecie czekała na turystów ciepła kawa, herbata oraz smaczna grochówka. Po raz pierwszy zorganizowano ognisko z kiełbaską oraz kilka zabaw z humorem. Rajd zorganizowany został przez Agencję Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik, przy współpracy z PTTK Prudnik. Patronat nad imprezą objął Tygodnik Prudnicki oraz portal Teraz Prudnik i www.goryopawskie.eu . Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas i zapraszamy za rok  :)

Obraz:

 

 

 

Tak było w 2017 r.

W sobotę 29 kwietnia odbył się II Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”. Na szczęście pogoda dopisała i na stracie pojawiła się niemała grupa turystów. Najliczniej reprezentowany był Prudnik, ale zjawiło się też kilka osób z Kędzierzyna – Koźla, które na rajd przyjechały z odległego o 50 km Kędzierzyna na rowerach . Gościem specjalnym, a jednocześnie uczestnikiem rajdu był Franciszek Surmiński oraz niespodziewanie medalista olimpijski Benedykt Kocot, który specjalnie przyjechał do Prudnika, aby uczestniczyć w imprezie dedykowanej swojemu trenerowi Franciszkowi Surmińskiemu. Oprócz materiałów promocyjnych na mecie czekała na turystów ciepła kawa, herbata oraz smaczna grochówka. Rajd zorganizowany został przez Agencję Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik, przy współpracy z PTTK Prudnik. Patronat nad imprezą objął Tygodnik Prudnicki oraz portal www.goryopawskie.eu . Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas i zapraszamy za rok .

Obraz: II Turystyczny Rajd Rowerowy w PrudnikuII Turystyczny Rajd Rowerowy w Prudniku


Tak było w 2016 r.

23 kwietnia w sobotę Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik oraz PTTK Oddział w Prudniku zorganizowała turystyczny rajd rowerowy, który rozpoczął się o godz. 10:00 przy altanie w Parku Miejskim w Prudniku. Rajd zorganizowano w związku z wydaną niedawno przez Agencję Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik mapą rowerową pt. „Prudnik – Góry Opawskie. Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”, która popularyzuje prudnickie legendy kolarskie, trasy rowerowe przebiegające po terenach Prudnika i Gór Opawskich oraz atrakcje turystyczne znajdujące się na szlakach.

Rajd poprowadzili wykwalifikowani przodownicy rowerowi z prudnickiego PTTK. Trasa rajdu wiodła z Prudnika, przez Dębowiec, Wieszczynę, Jindřichov do Sanktuarium św. Józefa, gdzie serwowano grochówkę z pajdą chleba. Podczas rajdu uczestnicy otrzymali od organizatorów mapę rowerową pt. „Prudnik – Góry Opawskie. Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa” oraz bidon z logiem promocyjnym Prudnika. Specjalnym gościem, a jednocześnie uczestnikiem rajdu był znany prudnicki kolarz Franciszek Surmiński.

Pogoda na szczęście dopisała w związku z tym na starcie rajdu zameldowała się niemała grupa turystów, którzy miło spędzili sobotni dzień. Rajd zagości na stałe w kalendarzu prudnickich imprez rowerowych jako pierwsza w roku impreza rozpoczynająca sezon.

 

Zapisz swój e-mail do darmowego newslettera

Raz w tygodniu, wyślemy do Ciebie informację o nadchodzących wydarzeniach


Zapisz się

Opis usługi znajdziesz w naszym regulaminie.

Nasi partnerzy

Herb
Herb
Herb
Herb
Herb
Herb