Logo
BIP

Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”

III Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa” planowany jest na sobotę 14 kwietnia.

Już dziś zapraszamy na wydarzenie. Tradycyjnie będzie grochówka z pajdą chleba oraz darmowe publikacje turystyczne (nie zabraknie nowości). Trasa ok 20 km w okolicach Prudnika. O szczegółach będziemy informować. 

Obraz:

Tak było w 2017 r.

W sobotę 29 kwietnia odbył się II Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”. Na szczęście pogoda dopisała i na stracie pojawiła się niemała grupa turystów. Najliczniej reprezentowany był Prudnik, ale zjawiło się też kilka osób z Kędzierzyna – Koźla, które na rajd przyjechały z odległego o 50 km Kędzierzyna na rowerach . Gościem specjalnym, a jednocześnie uczestnikiem rajdu był Franciszek Surmiński oraz niespodziewanie medalista olimpijski Benedykt Kocot, który specjalnie przyjechał do Prudnika, aby uczestniczyć w imprezie dedykowanej swojemu trenerowi Franciszkowi Surmińskiemu. Oprócz materiałów promocyjnych na mecie czekała na turystów ciepła kawa, herbata oraz smaczna grochówka. Rajd zorganizowany został przez Agencję Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik, przy współpracy z PTTK Prudnik. Patronat nad imprezą objął Tygodnik Prudnicki oraz portal www.goryopawskie.eu . Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas i zapraszamy za rok .

Obraz: II Turystyczny Rajd Rowerowy w PrudnikuII Turystyczny Rajd Rowerowy w Prudniku


Tak było w 2016 r.

23 kwietnia w sobotę Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik oraz PTTK Oddział w Prudniku zorganizowała turystyczny rajd rowerowy, który rozpoczął się o godz. 10:00 przy altanie w Parku Miejskim w Prudniku. Rajd zorganizowano w związku z wydaną niedawno przez Agencję Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik mapą rowerową pt. „Prudnik – Góry Opawskie. Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”, która popularyzuje prudnickie legendy kolarskie, trasy rowerowe przebiegające po terenach Prudnika i Gór Opawskich oraz atrakcje turystyczne znajdujące się na szlakach.

Rajd poprowadzili wykwalifikowani przodownicy rowerowi z prudnickiego PTTK. Trasa rajdu wiodła z Prudnika, przez Dębowiec, Wieszczynę, Jindřichov do Sanktuarium św. Józefa, gdzie serwowano grochówkę z pajdą chleba. Podczas rajdu uczestnicy otrzymali od organizatorów mapę rowerową pt. „Prudnik – Góry Opawskie. Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa” oraz bidon z logiem promocyjnym Prudnika. Specjalnym gościem, a jednocześnie uczestnikiem rajdu był znany prudnicki kolarz Franciszek Surmiński.

Pogoda na szczęście dopisała w związku z tym na starcie rajdu zameldowała się niemała grupa turystów, którzy miło spędzili sobotni dzień. Rajd zagości na stałe w kalendarzu prudnickich imprez rowerowych jako pierwsza w roku impreza rozpoczynająca sezon.

 

Zapisz swój e-mail do darmowego newslettera

Raz w tygodniu, wyślemy do Ciebie informację o nadchodzących wydarzeniach


Zapisz się

Opis usługi znajdziesz w naszym regulaminie.

Nasi partnerzy

Herb
Herb
Herb
Herb
Herb
Herb