Logo
BIP

Międzynarodowe Targi Turystyki Globalnie w Katowicach

W dniach 29-31 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyły się jubileuszowe 25 Międzynarodowe Targi Turystyki Globalnie, na których prezentowała się Gmina Prudnik wraz z miastem partnerskim Krnowem. Podczas uroczystej gali z okazji jubileuszu organizatorzy wręczyli Gminie Prudnik podziękowanie "za dotychczasową , długoletnią i owocna współpracę, wkład i zaangażowanie w promocję turystyki oraz życzenia kolejnych lat dalszego rozwoju i kontynuacji współpracy".

Targi gościły kilkudziesięciu wystawców z Polski i zagranicy. Frekwencja dopisała, dzięki czemu nasze stoisko prezentujące ofertę Gminy Prudnik, miasta Krnova oraz pogranicza polsko - czeskiego, cieszyło się dużym zainteresowaniem. Mocno promowany był nasz produkt turystyczny Wieże Pogranicza, który otrzymał w ostatnich miesiącach dwie prestiżowe nagrody. Zwiedzający mogli również dowiedzieć się o Prudnickim Szlaku Miejskim, który niebawem zostanie oznakowany w terenie, a na trasie postawione zostaną tablice informacyjne. W punkatch inforamcji turystycznej na terenie Prudnika turysta będzie mógł zaopatrzyć się w przewodnik po szlaku, a dzieci w publikację, która, jako rodzaj gry zaprezentuje prudnicką trasę. W ramach projketu zrealizowany zostanie spot promocyjny, kampania promocyjna oraz uroczyste otwarcie trasy.
W piątek i sobotę na stoisku zorganizowany został konkurs wiedzy o Prudniku, który również cieszył się dużym zainteresowaniem. Nagrodą główną, oprócz publikacji i gadżetów promocyjnych, jest weekendowy pobyt dla dwóch osób w Schronisku Młodzieżowym w Prudniku bądz w Wieszczynie. 
Targi miały również ciekawy program obfitujący w występy artystyczne oraz prezentacje i spotkania z podróżnikami. Frekwencja oraz dobra organizacja targów potwierdziło, iż jest to jedna z najlepszych imprez o tematyce turystycznej w naszym kraju, na której warto być i promowoać swoją ofertę turystyczną. 

Nasze uczestnictwo na katowickich targach turystycznych zawdzięczamy projektowi pn. „Prudnicki szlak miejski”, ktory jest współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice.

Obraz:

Autor: Wojtek Góra, dodano: Poniedziałek, 1 kwietnia 2019r. godz.:12:40.

Powrót do wyboru aktualności

Zapisz swój e-mail do darmowego newslettera

Raz w tygodniu, wyślemy do Ciebie informację o nadchodzących wydarzeniach


Zapisz się

Opis usługi znajdziesz w naszym regulaminie.

Nasi partnerzy

Herb
Herb
Herb
Herb
Herb
Herb