Logo
BIP

Prudnik na targach Regiontour w Brnie

Targi turystyczne w Brnie to jedno z najważniejszych wydarzeń turystycznych w Republice Czeskiej. „Regiontour” to kluczowy projekt wspierający turystykę krajową i przyjazdową w Republice Czeskiej oraz regiony w Europie Środkowej. Jego uczestnikami są największe podmioty turystyczne Republiki Czeskiej i jej regionów.

Jak co roku targi odbywają się początkiem stycznia.  Od wielu lat Prudnik – jako miasto partnerskie Krnova, uczestniczy w tym wydarzeniu promując swoje walory turystyczne. Decyzją dwóch sąsiadujących ze sobą województw ołomunieckiego i morawsko – śląskiego, gminy  na obszarze których znajduje się pasmo Jeseników, będą miały możliwość promowania się na jednym wspólnym stoisko, na którym nie zabraknie Prudnika i Krnova. Będzie to dobra okazja na promocję polskiej części Gór Opawskich, która geograficznie również wchodzi w skład pasma Jesioników.   

Targi w Brnie cieszące się dużą popularnością są znakomitą okazją do popularyzacji gminy Prudnik, jak również woj. opolskiego wśród  czeskich turystów, którzy, jak podają statystyki, coraz chętniej odwiedzają nasz kraj.

Prudnik posiadający atrakcje turystyczne oraz znakomite położenie od kilku lat rozwija ofertę turystyczną. W związku z tym, iż dla turysty nie mają znaczenia granice administracyjne, a w ostatnich latach dzięki wejściu Polski do strefy Schengen, również granice państwowe, Prudnik i Krnov, miasta partnerskie, zdecydowały się zacieśnić współpracę w tematyce turystycznej. Od dwóch lat współpraca zawiązała się również z miastem Jesenik z którym m.in. realizowaliśmy projekt pn. Wspólna promocja atrakcji turystycznych na pograniczu czesko – polskim”. Dzięki wspólnym projektom i  działaniom nieformalnie stworzona została polsko – czeska grupa  reprezentująca trzy miasta (Prudnik, Krnov, Jesenik) współpracująca ze sobą w zakresie promocji walorów turystycznych pogranicza polsko – czeskiego. Jednym z głównych działań tej współpracy jest uczestnictwo w targach turystycznych. Po czeskiej stronie oprócz targów w Brnie, w tym roku wystawiać będziemy się również w Ostrawie. Poza uczestnictwem w targach, zrealizowaliśmy kilka wspólnych przedsięwzięć m.in. produkt turystyczny Wieże Pogranicza, kilka turystycznych publikacji, pamiątkowe monety, maskotki, jak również wspierane były wspólne inicjatywy promujące walory przyrodnicze i kulturowe naszego pogranicza. Mocno promowana jest również turystyka rowerowa, która cieszy się coraz większą popularnością, a dzięki położeniu naszych miast, infrastrukturze oraz urozmaiconemu ukształtowaniu terenu, ta forma turystyki ma duże szanse na dalszy rozwój.

Kontynuując współpracę na poziomie wojewódzkim po stronie polskiej planujemy w najbliższym czasie uczestniczyć w tragach we Wrocławiu i Katowicach wystawiając się na stoisku Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej wraz z partnerami z Nysy i Krnova, gdzie promować będziemy Góry Opawskie oraz pogranicze polsko – czeskie.

Również dla czeskich partnerów uczestnictwo w targach po polskiej stronie jest bardzo korzystne, dlatego w dalszym ciągu zamierzamy kontynuować współpracę.

Współdziałanie w ramach Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej polega głównie na współpracy w zakresie promocji turystyki, produktów turystycznych, wspólnych publikacji, przedsięwzięć, jak choćby opracowanie strategii długodystansowego szlaku rowerowego, który ma przebiegać przez tereny południowej części woj. opolskiego, czy szkoleń tematycznych, które odbywają się każdego roku.

Prudnik jest miastem otwartym na współpracę, tak z partnerami z województwa opolskiego jak i czeskimi. Współpraca trwa już kilka lat i owocuje kolejnymi  przedsięwzięciami i projektami. W tym roku będzie to m.in. prudnicki szlak miejski, który przyczyni się do uatrakcyjnienia naszego miasta. W zamyśle są kolejne realizacje, które mamy nadzieję, również doczekają się w najbliższym czasie finalizacji.

 

 

 

Autor: Wojtek Góra, dodano: Piątek, 18 stycznia 2019r. godz.:20:56.

Powrót do wyboru aktualności

Zapisz swój e-mail do darmowego newslettera

Raz w tygodniu, wyślemy do Ciebie informację o nadchodzących wydarzeniach


Zapisz się

Opis usługi znajdziesz w naszym regulaminie.

Nasi partnerzy

Herb
Herb
Herb
Herb
Herb
Herb